Kliknij, aby zalogować się do strony BIP Szpitala

Chcesz się leczyć w ciszy i spokoju -
proś o skierowanie do Szpitala MSW w Złocieńcu.

Dziś jest: 21.08.2017 rok, Godzina: 08:21:52
Mapa - kliknij - jak dojechać?

Kliknij, uzyskać więcej informacji

LIDER 2012

STATUETKA LIDER 2012

w kategorii
ROZWÓJ
PRZEDSIĘBIORSTWA

Złocieniec 15.02.2013r.

Szpital

Zespół architektoniczno-urbanistyczny Szpitala powstał na początku XX wieku. Otwarty został w dniu 6.10.1906 roku jako ośrodek rehabilitacji i rekonwalescencji dla pacjentów z terenu Pomorza oraz Maklenburgii. Wybór lokalizacji spowodowany był względami klimatycznymi, gdyż przede wszystkim tą metodą leczono chorych. Ośrodek był własnością LANDESVERSICHE - RUNGSANSTALT (Krajowa Instytucja Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Szczecinie).

W czasie I wojny światowej funkcjonował jako szpital wojskowy, a w czasie II wojny światowej stanowił ośrodek rehabilitacji dla pilotów niemieckich.

Po II wojnie światowej przejęty został przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego a następnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonował na przemian jako sanatorium lub szpital leczący chorych ze schorzeniami płuc, w tym także gruźlicę. Od 1997 roku został przekształcony w Szpital rehabilitacyjny specjalizujący się w rehabilitacji kardiologicznej, ortopedycznej i neurologicznej.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Złocieńcu