Kliknij, aby zalogować się do strony BIP Szpitala

Chcesz się leczyć w ciszy i spokoju -
proś o skierowanie do Szpitala MSWiA w Złocieńcu.

Dziś jest: 21.01.2018 rok, Godzina: 11:10:29
Mapa - kliknij - jak dojechać?


Kliknij, uzyskać więcej informacji

LIDER 2012

STATUETKA LIDER 2012

w kategorii
ROZWÓJ
PRZEDSIĘBIORSTWA

Złocieniec 15.02.2013r.

Dział Usprawniania Leczniczego

Kierownik Działu - Andrzej Szudejko

Dział Usprawniania Leczniczego

Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Jedynie w przypadku wady postawy kwalifikującej się do rehabilitacji leczniczej narządu ruchu, skierowanie na zabiegi wystawia, w ramach umowy z NFZ, lekarz specjalista (rehabilitacji ogólnej, rehabilitacji medycznej, rehabilitacji w chorobach narządu ruchu, chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, lekarz ze specjalizacją I stopnia w zakresie chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo ortopedycznej, ortopedii i traumatologii, rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji ogólnej, rehabilitacji medycznej lekarz w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu).
Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne jest ważne 30 dni od daty wystawienia. W tym czasie skierowanie musi zostać zarejestrowane w miejscu udzielania świadczeń, bez względu na to, kiedy rozpocznie się rehabilitacja.
NFZ finansuje do 5 zabiegów dziennie w dziesięciodniowym cyklu terapeutycznym.

Dobrze wyposażony Dział Usprawniania Leczniczego prowadzi kompleksową rehabilitację schorzeń pacjentów leczonych w oddziałach szpitalnych jak również pacjentów ambulatoryjnych ze skierowaniem od lekarza specjalisty.

Przeprowadzane są tutaj zabiegi z kinezyterapii jak i fizykoterapii. Między innymi wykonujemy masaże wirowe, masaże klasyczne, lasoterapię, magnoterapię, ultradzwięki, krioterapię, jonoforezę, fangoparafinę oraz gimnastykę indywidualną i grupową. Prowadzimy również edukację zdrowotną.

Program rehabilitacji realizowany jest przez doświadczony zespół fizjoterapeutów oraz psychologa.

  • Tel. 94-36-71-222 wewn. 115, 119, 120, 121, 124

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Złocieńcu