Światowy Dzień Serca – 29 września

Światowy Dzień Serca - 29 września

’ W ramach ❤️ Światowego Dnia Serca ❤️, który miał miejsce dnia 29 września odbyło się spotkanie pacjentów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej wraz z jego Oddziałową, mgr Beatą Mamzer oraz Panią psycholog, mgr Elżbietą Sitarską w okolicznościach pięknej przyrody 🌿, gdyż sprzyjała nam pogoda ⛅️.
Psychoedukacja obejmowała zagadnienia z zakresu zdrowego stylu życia w kontekście radzenia sobie ze stresem.
Omówiono fizjologiczne i psychologiczne mechanizmy wpływu przewlekłego napięcia emocjonalnego na nasz stan zdrowotny, na przebieg oraz proces leczenia chorób kardiologicznych.
Zapoznano pacjentów z objawami nagromadzonego i nieodreagowanego stresu, przedstawiono różnego rodzaju narzędzia 🧰 pozwalające na zarządzanie sobą w stresie.
Zajęcia zakończyły się dyskusją nt. fałszywych przekonań dotyczących zdrowego stylu życia. 🚵‍♀️🚵🚵‍♀️